Výber škárovačky do bazéna

left arrow
right arrow

Bazén s keramickým obkladom je krásna záležitosť, často v podstate umelecké dielo. Dáva človeku oveľa širšie tvarové aj estetické možnosti, ako jeho laminátový bratranec. Ale zato vie spôsobiť peknú migrénu i skúsenému obkladačovi. 

Ako vybrať škárovačku do bazéna

Bazény sú špecifické veľkou plochou a permanentným tlakom vody. Škárovačka v bazéne musí okrem vynikajúcej vodeodolnosti (čo sa rozumie) byť odolná aj voči tlaku. A keďže sa bavíme o desiatkach štvorcových metrov škárovanej plochy, škárovačka do bazéna musí byť ľahko a rýchlo aplikovateľná. Samozrejme, ak viete pri škárovaní dosiahnuť minimálne straty materiálu a nenáročné dočistenie takej veľkej plochy, ušetrí vám to nemálo financií, času a námahy. Čo sa týka stáleho kontaktu s vodou, nenájdete vhodnejšie škárovačky, akými sú epoxidové. Len tie majú občas nemilú vlastnosť, že sa s nimi zložito pracuje, lebo bývajú pomerne husté. Preto máme v ponuke napríklad Kerapoxy CQ, ktorá má krémovú konzistenciu, a tak ňou bez problémov naraz vyškárujete aj veľkú plochu. Nezabudnite na správne náradie, ktoré vám pomôže znížiť spotrebu škárovačky. Pozrite aj: Kerapoxy, Kerapoxy Design.

Dôležité: Predtým, než sa dostanete k samotnému obkladaniu bazéna, myslite na kvalitnú hydroizoláciu, tesnenie pri vpustiach a dôslednú dilatáciu, lebo škárovačka, aj keď s vynikajúcimi vlastnosťami, vás sama od priesaku nezachráni. Viac o hydroizoláciách pre bazény nájdete TU >