Výber škárovačky do wellness

left arrow
right arrow

Opadaná mozaika, vydrobená škárovačka, usadeniny od vodného kameňa a sprcha, do ktorej pre istotu vojdete len vo vietnamkách. To je najhoršia nočná mora každého prevádzkara wellnessu a spa. A problém často môže zhoršiť (a občas aj spôsobiť) práve zle zvolená škárovačka.

Ako vybrať škárovačku do wellnessu?

V prvom rade treba povedať, že wellness nie je kúpelňa. Škárovačka vo wellnesse musí vydržať väčšiu prevádzkovú záťaž, neustálu vlhkosť, vysoké teploty v saune či vírivke, a stále vyzerať zbrusu nová. A to nehovoríme o hygiene, ktorá musí byť dodržaná bezpodmienečne. Škárovačka, ktorá má tendenciu nasiaknuť by mala ísť zo stola okamžite. Našťastie, naše epoxidové (a špeciálne vyvinuté cementové) škárovačky takúto námahu zvládnu. Kerapoxy sa ľahko čistí a vyzerá výborne, Kerapoxy CQ má nulovú nasiakavosť a vďaka krémovej konzistencii sa ľahko nanáša aj na veľké plochy. Tam, kde to chce cementovú škárovačku, vám poslúži Ultracolor Plus a jej technológia na báze hydraulických spojív, ktorá si zachová farebnú jednotnosť. A platí, že do akejkoľvek škáry v obklade, v ktorej môže nastať pohyb, patrí kvalitný tmel - napríklad Mapesil AC. 

Dobré spa robí aj dizajn

Wellness nás má očariť, rozmaznať atmosférou aj na pohľad. Či sa rozhodnete pre elegantné veľkoplošné obkladové prvky alebo prispôsobivú mozaiku, nenechajte si ujsť príležitosť dať šmrnc aj vašej škárovačke! Že je škárovačka podružnou záležitosťou? Kdeže! Vezmite si takú Kerapoxy Design. Má 26 odtieňov a po vytvrdnutí je polopriesvitná. Pridajte do nej zlaté, strieborné či farebné trblietky a váš wellness zažiari, aj keby bol obklad od podlahy po strop biely.